Mezi řádky (červenec 2016)

Červenec byl fajn, spousta čtení i psaní, sluníčko, děti běhají nahaté venku a přitom nejsou velká vedra, při kterých trpím. Čtenářským zážitkem měsíce pro mě pak byla kniha Můj boj.

Přečtené knihy

Mám velkou radost, že se mi povedlo domluvit se sympatickými lidmi z eshopu arara.cz, takže se těším na nové knížky a recenze. První na Hausfrau už je na blogu.

Arara.cz - knihkupectví

 • Šest dní hněvu – Ryan Gattis (recenze)
 • Hausfrau – Jill Alexander Essbaum (recenze)
 • Strážkyně pramene – Emmi Itäranta
 • Svévole – Lena Andersson
 • Jiskra v popelu – Sabaa Tahir
 • Můj boj 1: Smrt v rodině – Karl Ove Knausgard (recenze)
 • Starý kraj – Dorte Hansen

hausfrau jiskra v popelu muj boj starý kraj strazkyne pramene svévole šest dní hněvu

Audioknihy

Stále poslouchám Ostrov Entry a nemůžu se tím  prokousat. Vždy dám před spaním maximálně 15 minut a jsem tuhá :(

Ostrov Entry

Videa, články

Ostatní

Tentokrát jen takové drobnosti, které nevypadají tak dobře na papíře, ale ve skutečnosti dělají radost.

 • Doma jsem provedla generální úklid – znáte to, takový ten důkladný, kdy umyjete i vnitřky skříněk v kuchyni :) Navíc mi maminka umyla okna a vyloupala loňské ořechy.
 • Natřela jsem lavičku, takže je opět krásné bílá.
 • Udělala jsem pořádek v obou našich počítačích, vše zazálohovala a nainstalovala poslední možný den Windows 10 :)
 • Konečně jsem zase založila kvásek a chleba teď peču z něj.
 • Poprvé jsem zkusila udělat chia puding. Proč mi někdo už dávno neřekl, jaká je to dobrota? A hotový je zhruba za minutu… chia pudink
 • Na začátku měsíce jsme tu měli malý rodinný tábor s bývalými spolužačkami. To bylo fajn, spát ve stanu, večer grilovat a ráno vyrazit k rybníku.
 • Vítek měl 3. narozeniny, takže jsem kupovala dárky a chystala oslavu.
 • Já k narozeninám dostala skvělou závěsnou houpačku (doporučuji houpejse.cz). Měla jsem romantickou představu o čtení při zapadajícím slunci, ale teď si tam většinou sednu a jedno nebo dvě děti se ke mně vysápou :)
  Houpací křeslo závěsné
 • Školka – začínáme trochu stresovat, brzy bude rekolaudace, tak se snažíme vše včas zařídit.
 • Viděla jsem asi 3 etapy Tour de France. Bez dětí jsem kdysi koukala na celé etapy, s jedním dítětem pak na denní sestřihy a se dvěma už jsem letos většinou stíhala jen záběry z dojezdů. To jen tak pro představu :)
 • Jinak pokračuje můj boj s technikou – mám takové období, kdy mě nějak zrazuje – nejdříve odešla karta v mobilu, pak jsem namočila rovnou celý telefon, na nové čtečce hned při prvním pádu vypadlo a zlomilo se tlačítko na otáčení stránek, do vysavače jsem zapomněla dát nový pytlík a 14 dní vysávala bez něj (nepřeji vám to čištění), jedno ze sluchátek přestalo hrát, a raději už nebudu dál vzpomínat, co ještě. Už si začínám říkat, jestli mi tím svět nechce něco naznačit, třeba, že bych měla žít víc bez všech těch elektro přístrojů… Ale co potom ta rozklížená komoda a rozpadlé schůdky?

Srpen bude asi trochu méně čtecí a více pracovní a zařizovací, ale doufám, že se dostanu alespoň k audioknihám a nějakým knižním novinkám. A taky začíná olympiáda :)

A co vy? Jaká kniha vás v červenci nejvíc zaujala?

8 komentářů k “Mezi řádky (červenec 2016)

 1. Tvoje „mezi řádky“ mě vždycky tak inspiruje… Děkuji! Můj červenec byl katastrofální, umřela mi blízká bytost, ale snažím se oklepat a v srpnu se do života pořádně opřít a ten měsíc si užít. Ale je to těžké a někdy nejsem schopná nic dělat. Právě v těch chvílích mě inspiruje entuziasmus a nadšení druhých. Takže moc děkuji za další nakopnutí a přeji Ti krásný srpen, měj se moc hezky :)

  1. To je tedy asi opravdu nejhorší možné, co sis mohla zažít :( Těší mě, že jsi v článku našla inspiraci a chuť se do něčeho pustit. Díky moc za komentář a drž se!

 2. Ach, generální úklid by byl potřeba i u nás doma, přes okna už skoro nevidím, ale lenost je silnější než úmysl :-D
  Chia puding je fakt skvělá věc! Což mi připomnělo, že už pěkně dlouho opomíjím půlkilovku chia semínek u nás doma :-D
  Houpačka vypadá skvěle, jen si dokážu představit tu realitu :-D Taky jsem měla ideu, že u našich na zahradě se uvelebím na jejich houpací lavici a budu si v zeleni slastně číst, ovšem prcek si z toho udělal prolézačku, takže ze čtení moc nebylo :-)
  A vzpoura techniky mě teda mrzí, mně osobně dokáže takové selhání techniky docela vykolejit a kdyby to bylo takhle všechno najednou, tak už se snad pro jistotu stěhuju do lesů :-D

  1. Díky za komentář. Ten generální úklid je super v tom, že se pak člověk doma zas chvíli cítí mnohem líp. Ale obávám se, že ty kladné účinky trvají čím dál kratší dobu, teď po 3 týdnech už to tu zase vypadá skoro stejně :)
   Ještě s tou technikou – já už se teď skoro bojím něco kupovat nebo řešit. Odrážedlo pro Vítka přišlo s chybějícím kusem řidítek, v semínkách jsem si domů koupila moly, čipový systém do školky jsem zkoumala asi hodinu a nefunguje tam systém, všechno mi padá z ruky. Už by se to mohlo nějak zvrátit… My už skoro odstěhovaní v lese jsme, tak nevím, kam bychom se dál vrtli :)

 3. Léto je na generální úklid lepší, než Vánoce. Jakmile děti odjely na tábor, vrhla jsem se do dětských pokojíčků a „vykydala“ je. Doufám, že jsem spoustě menších dětí udělala radost hračkami a knížkami, které u nás už dlouhlo ležely bez povšimnutí.
  A na dovolené jsem konečně mezi šlapáním na kole a lezením po kopcích i něco přečetla – knížku Sirotčinec slečny Peregrinové – Podivné město, o které si se mnou nikdo nechce povídat, protože se chystají v září do kina na první díl; dětskou knížku Říkali mi Leni, kterou si pamatuju z dětských let a ze které mě znovu zamrazilo, a teď dočítám první díl Zaklínače a těším se na tu hromadu dalších dílů.
  Tvůj červenec mě nevyděsil, ale bojím se, že z avizovaných úkolů na srpen budu mít z tebe zase depresi. Tak to všechno zvládni.

  1. Na Říkali mi Leni mám z dětství taky intenzivní vzpomínku a lehké čtení to rozhodně nebylo. Já zkusila Zaklínače 2 – to byly nějaké povídky, ale nějak jsem se do toho nevpravila, nevím, jestli mi to nesedí celkově nebo to bylo tím druhým dílem. Možná tomu dám ještě někdy šanci.
   Jsem ráda, že červenec nevyděsil, to rozhodně není účelem těchto článků… :) A srpen jsem se rozhodla, že budu brát opět víc v klidu – ono se to nezblázní, když nebudu pořád jen vařit a šůrovat. Díky za komentář a závidím to lezení po kopcích!

Leave a Reply