Umění radostného vaření a žití à la Julia Child

Inspirativní memoárová kniha ikony kuchyně Julie Childové vás přenese do poválečné Paříže a Marseille. Můj život ve Francii se soustředí zejména na začátky této fenomenální kuchařky, které nebyly vůbec lehké a samozřejmé. Doslova vás zavalí zážitky, fotkami a dobrým jídlem.

Můj život ve Francii

  • Název: Můj život ve Francii
  • Originální název: My Life in France
  • Autor: Julia Childová a Alex Prud’homme
  • Překladatel: Vanda Senko Ohnisková
  • Nakladatelství: Jota
  • Vydání: 2016
  • Počet stran: 400

Julia Childová a její manžel Paul, který pracoval v diplomatických službách, prožili velmi zajímavý a pestrý život. Kromě rodné Ameriky se na čas zabydleli v Číně, Německu, Norsku a hlavně v milované Francii. A právě nejoblíbenějšímu období jejich manželství, kdy se přestěhovali do Paříže, se věnuje největší část této knihy. Bez znalosti jazyka, s představami o Francouzích coby hulvátských lenoších, s mizivou znalostí vaření, natož samotné francouzské kuchyně, se Julia dostává do neznámého prostředí, které si okamžitě zamiluje. Nasává vše nové, cestuje, nakupuje, zařizuje, učí se francouzštinu, propadá jídlu a vaření. Brzy se také přihlašuje do lekcí slavné kuchařské školy Cordon Bleu, což ji nasměruje a ovlivní celý život. Po letech práce a neskutečného drilu pak vydává se spolupracovnicemi kuchařku Umění francouzské kuchyně, vede vlastní kurzy, natáčí televizní pořady.

Zbytek recenze si můžete přečíst na blogu Neoluxor.cz

3 komentářů k “Umění radostného vaření a žití à la Julia Child

  1. Tak to si určitě přečtu. Mám moc ráda film Julie a Julia – o mladé ženě, která se rozhodla uvařit všechny recepty z kuchařky J. Child a psala o tom blog. Viděla jsem ho snad čtyřikrát. Takže tuto knihu si prostě musím přečíst :) Díky, nevěděla jsem o ní.

    1. Film jsem taky kdysi viděla a líbil se mi, to ještě nebyly ani kuchařky Julie přeložené do češtiny. Myslím, že se ti knížka bude líbit, budu ráda, když pak dáš vědět :)

Leave a Reply