Mezi řádky (říjen 2016)

Říjen byl u mě ve znamení Odeonu, poslechu životopisu Elona Muska a podvojného účetnictví :). Čtenářským i osobním zážitkem měsíce se stává Michel Faber a jeho skvělá Kniha zvláštních nových věcí, kterou jsem si nechala osobně podepsat na autogramiádě v Neoluxoru.

Přečtené knihy

 • A proto skáču – Naoki Hihashida (recenze)
 • Kniha zvláštních nových věcí – Michel Faber (recenze)
 • Harry Potter a prokleté dítě – Jack Thorne (recenze)
 • Noc nic nezadrží – Delphine de Vigan (instagram)
 • Čerň a stříbro – Paolo Giordano (instagram)
 • Zabila jsem naše kočky, drahá – Dorota Masłowska (instagram)
 • Pod sněhem – Petra Soukupová (instagram)
 • Pod vodou – Juli Zeh (instagram)
 • Myslete na děti – Ian McEwan (instagram)

a-proto-skacu cern-a-stribro harry-potter-a-proklete-dite kniha-zvlastnich-novych-veci myslete-na-deti noc-nic-nezadrzi pod-snehem pod-vodou zabila-jsem-nase-kocky-draha

Audioknihy

 • Konečně jsem se dostala k recenzi na Nebeské jezdce.
 • Doposlouchala jsem fascinující životopis Elona Muska (recenze brzy).
 • Zvolila jsem teď trochu odpočinkovější žánr špionážního románu a poslouchám Noční pád.

elon_musk_onehotbook Noční pád

Videa, články

Měla jsem vidět nový český film Učitelka, místo toho jsme 40 návštěvníkům vysvětlovali, že technika prostě někdy selže a viděla jsem znovu Tohle je náš svět :) #starostipromitace

Jeden večer jsem si udělala megaoddychový a znovu shlédla film Julie a Julia. Po přečtení životopisu Julie Child Můj život ve Francii jsem nyní opravdu mohla ocenit, jak velkou práci si filmaři dali, aby vše z této linie filmu sedělo. Ta novější část s blogerkou, co se rozhodne v jednom roce uvařit všechny recepty z kuchařky, mě sice tolik nebavila, ale jako večerní pohodovka je to fajn film.

Inspirována poslechnutou knihou jsem shlédla Nebeské jezdce i jako film. Ale téměř jako vždy z podobného srovnání vychází kniha naprosto jednoznačně vítězně.

Narazila jsem na pár blogů z prostředí lékařských fakult, mediček a začínajících lékařek. Zajímavé a často zábavné čtení.

Ostatní

Autorské čtení Michela Fabera – nechtělo se mi, ale nakonec jsem vyrazila až do daleké Prahy, abych viděla a slyšela svého oblíbeného autora :) Nejdříve měl autogramiádu v Neoluxoru, kde jsem si nechala podepsat Knihu zvláštních nových věcí. Asi po hodině pak pokračovalo čtení z knihy a rozhovor v Galerii Lucerna. To už bylo mnohem lepší, bylo víc času, nepřekládalo se a lidí přišlo tak akorát. Michela doprovázel překladatel jeho knih Viktor Janiš a křtil Michal Horáček. Nikomu se nechtělo ničit knihu šampaňským, tak se nakonec křtilo cukrem :) Nejlepší částí večera pak pro mě byla četba samotným autorem ze sbírky básní Undying. Určitě si ji plánuji pořídit, až vyjde.

faber

Rekvalifikační kurz – 2x měsíčně jezdím na dva dny do Plzně a učím se být knihovníkem. Máme občas i domácí úkoly, tak to zabírá dost času (nejnáročnější bylo zatím vytvoření návrhu knihovny podle zadaných parametrů). Na druhou stranu při čtyřhodinové cestě toho stihnete spoustu přečíst :)

navrh_knihovny_havlasova

Podvojné účetnictví – tak jsem se do toho pustila a zpracovala všechny doklady naší dětské skupiny od začátku roku až doteď. Konečně jsem taky pronikla do systému Money S3 (díky, Markét). Ale znám tedy příjemnější způsoby trávení večerů.

Knižní blog roku – a nakonec malá prosba. Pokud se vám rozesivacka.cz líbí a budete mít chvilku, budu ráda za nominaci v této soutěži, kterou pořádá cbdb.cz (začala jsem psát letos, tak můžete použít třeba kategorii Skokan) :)

3 komentářů k “Mezi řádky (říjen 2016)

Leave a Reply