Knižní rok 2016

Čas na bilancování uplynulého roku. Četla jsem hodně a často. Vybírala jsem pečlivě a málokdy jsem šlápla vedle, což je vidět i na průměrném hodnocení. Objevem roku jsou pro mě audioknihy, o kterých bych si nikdy nemyslela, že by mě mohly bavit. A teď trochu čísel a výběrů.

 • Přečetla jsem 76 knih.
 • Poslechla jsem si 11 audioknih.
 • Průměrná délka knížky je 308 stran.
 • Průměrné hodnocení knihy je 4,1 z 5 hvězdiček.

Kdybych měla s nožem na krku vybrat 3 nejlepší knížky, tak jsou to:

A nejlepšími audioknihami vyhlašuji:

Tady je to vše hezky přehledně, jak to umí jenom Goodreads :)

A jaké jsou cíle do roku 2017?

Nastupuji do práce (hurá, bude ze mě knihovnice), což ale paradoxně znamená, že budu mít méně času na čtení a hlavně psaní. Mám tedy v plánu přečíst alespoň jednu knihu týdne a napsat jednu recenzi měsíčně. Dojíždění mě nemine, takže už zkouším své stařičké autorádio, abych mohla alespoň po cestě poslouchat audioknihy.

A co vy? Jaký byl váš knižní rok? Kterou knihu byste doporučili určitě k přečtení?

7 komentářů k “Knižní rok 2016

 1. Pěkně zpracováno a zhodnoceno :) Klobouk dolů, kolik toho zvládla maminka dvou malých dětí :) Změnila jsem práci a moc nestíhám, takže příští rok to u mě tak bohaté nebude. Nicméně důležitá je kvalita, ne kvantita :)

 2. Některé knihy jsem četla také a dovolila bych si doporučit knihy Záblesk světla a První dojmy :) Jé, knihovnice, to je krásné. Já byla na odborné praxi v knihovně a rozhodně jsem si nemohla stěžovat.

 3. Na těchto přehledech blogerů mě baví, jak hezky jsou tam vidět vaše nejlépe hodnocené knihy – určitě se inspiruju při další cestě do knihovny :)
  Jinak ti přeju, abys zvládla své předsevzetí ohledně čtení a nám přeju, abys psala co nejčastěji :) A snad tě bude práce knihovnice opravdu bavit! :)
  Tak vše nej do dalšího roku!

 4. Tohle Goodreads shrnutí mi připadá prostě geniální – ještě teď si občas svůj přehled ráda vyjedu a pokochám se jím :)

  Tvůj výběr četby je navíc fakt super (rozuměj „dost se mi trefuješ do vkusu“), takže jsem si zase vypsala pár tipů O:-) Za sebe bych ráda doporučila knihu Svět podle prota / Na světelném paprsku, která mě v loňském roce hodně zaujala, pak třeba také Nebe nemá dno od Andronikové :)

  Přeji čtenářsky příjemný rok 2017!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *