Mezi řádky (leden 2016)

Máme tu první pokus o osobnější článek nejen o knihách. Příklad jsem si vzala v Tichém koutku. Cílem je pravidelně jednou za měsíc sepsat, co jsem dělala, příp. co plánuji do budoucna. Třeba vás něco inspiruje.

Takže co jsem v lednu na té rodičovské „dovolené“ dělala?

Na začátku ledna jsme se s Márou dohodli, že si každý den na 2 hodiny vezme obě děti, abych měla čas na sebe a své projekty. Musím říct, že se to osvědčilo a já jsem úplně nadšená. Odfrknu si na chvilku od dětí, udělám spoustu práce (i zábavy) a s lepší náladou jdu pak zase k „dravé zvěři“. :) Takže díky moc!

1. Blog

Založila jsem tento blog, vše nastavila, upravila, napsala první články, založila jsem také profily na sociálních sítích a začala je používat.

Facebook rozesivacka Instagram rozesivacka twitterpinterest rozesivacka cbdb rozesivacka

2. Přečtené knihy

Dcery Kafe a cigárko Šantaram

3. Práce

Spoustu hodin jsem nakonec strávila prací do bývalého zaměstnání, kde chtěli jednorázově vypomoci. Takže powerpoint, excel, Google analytics, adwords, sklik, internetový marketing… Psychicky se hodit zpátky do pracovního procesu bylo celkem náročné, ale jsem ráda, že jsem z toho úplně nevypadla.

4. Kinokavárna Mladá Boleslav

Mára po delší době zase vzal na milost Mladou Boleslav a zkouší rozjet filmový klub po kavárnách. Pro mě to znamenalo udělat úpravy na webu www.naruby.eu.

Kinokavárna MB

5. Filmy
Za celý leden jsem viděla:

 • Summerhill – film o britské svobodné škole. Škola bezvadná, ale film naprosto hrozný. Nedoporučuji. Raději si půjčím o tématu nějakou knížku.
 • Všechen čas na světě – poetický a inspirující dokument o rodině se třemi dětmi, která se na čas odstěhuje mimo civilizaci do kanadské divočiny. Film jsme rozkoukali na Silvestra (já vím, jsou i divočejší oslavy :), ale nedokoukali, protože se nám děti budily tak často, že už jsme se pak nebyli schopni vrátit. Nakonec jsme tedy šli spát přesně před půlnocí.

6. Fitkoučink

Koupila jsem si kurz kamaráda a bývalého spolužáka na vimvic.cz. Není to jen o cvičení, jak by název napovídal, ale o tom, jak se celkově cítit fit a zdravě, příp. zhubnout. Vychází hodně z ajurvédy a jógy. Tomáš dává praktické tipy, které se mu osvědčily a mají velký efekt. Zkouším tedy většinu věcí uvést do praxe a dát mu „testovací měsíc“. Takže příště čekejte závěry :)

Co jsem ale už vyzkoušela a doporučila bych dále, je tzv. střídavá sprcha. Ráno se osprchujte na střídačku teplou, studenou, teplou, studenou. Stačí vždy vydržet třeba půl minutu nebo minutu. Já se po tom cítím úplně skvěle, zlepší se mi nálada a rychle nastartuji se do nového dne.

7. Domácnost a děti

 • Jonáškovi vyrostly další 2 zuby, což obnáší spoustu mrzoutění, nošení v šátku a kojení.
 • V prosinci se ale po devíti měsících naučil, že se dá spát i v kočárku, takže konečně můžu ven bez zátěže na břichu nebo zádech :)
 • Sníh, sáňkování se starším Vítkem
 • Pokusila jsem se o opravu naší ledničky. Pomocí google jsem diagnostikovala vadný termostat, objednala nový a Máru neelektrikáře donutila ho vyměnit. Chvíli to vypadalo, že se zadařilo, ale už je tam opět námrzlá vrstva asi 10 cm. Takže své opravářské dovednosti ukládám prozatím k ledu – a to doslova…

Jonášek zuby

8. Čekání

Celý leden netrpělivě čekáme na vyjádření MPSV ohledně naší plánované dětské skupiny. Založili jsme spolek, podali žádost o dotaci, máme zamluvené buňky, bagr, projektanta a na místním czechpointu už mají smrt v očích, jen mě tam zahlédnou. Lhůtu mají do 3.2., tak to vypadá, že snad nejpozději v únoru už se to pohne.


Na únor toho jinak plánuji spoustu, hlavně se ale těším, že ubude práce a bude víc času na knížky a filmy.

Tak mi držte palce a těšte se i na report z fitkoučinku.

4 komentářů k “Mezi řádky (leden 2016)

 1. Tenhle typ článků mám moc ráda, a vlastně si na blogu píšu něco podobného, jen teda to shrnu týden co týden :-)
  A koukám, že nejsem jediná, kdo se o knihách rozepsal právě na rodičovské :-D A synek je fešák :-)

  1. Monis, díky za komentář a pochvalu :) Jak říká Mára, ženské mají tu výhodu, že mají na rodičovské možnost vypadnout na chvíli z pracovního koloběhu, trochu popřemýšlet a případně přehodnotit svůj život, co nás opravdu baví a co vlastně chceme dělat. Tak já teď zkouším, jestli je tohle to pravé…

 2. Super, mám radost, že jsem tě inspirovala :) Koukám, že toho na mateřské stíháš opravdu hodně, to obdivuju. Díky za tip na Všechen čas na světě, vypadá to zajímavě.

  1. Lenny, sice hodně stíhám, ale stejně tak bych mohla napsat článek, co všechno nezvládám :) Například o úklidu, šití, cvičení tam není ani slovo… Dokument stojí za to, jestli budeš mít možnost, určitě zkoukni.

Leave a Reply