Mezi řádky (srpen, září 2016)

Jak si asi domyslíte podle nezvykle dvouměsíčního shrnutí, srpen a září byly dost náročné měsíce. Chystali jsme zahájení naší miniškolky, chodili po doktorech, kempovali, jezdili na výlety a nakonec jsme i konečně odjeli na dovolenou. Čtenářským zážitkem tohoto období pak byla skvělá série od Bena Aaronovitche.

Přečtené knihy

 • Co mě naučil tučňák – Tom Michell
 • Vlčí ostrov – Lajla Rolstad (recenze)
 • Matčiny dary – Cecilie Enger (recenze)
 • Alžběta II. – Pracující žena – Anastázie Harris (recenze)
 • Kočičí host – Takaši Hiraide (recenze)
 • Provazochodkyně – Simon Mawer
 • Do tmy – Anna Bolavá
 • Pozůstalí – Tom Perrota
 • Řeky Londýna – Ben Aaronovitch
 • Měsíc nad Soho – Ben Aarnovitch
 • Můj život ve Francii – Julia Child (recenze)
 • Večeře u Florentýny – Jana Florentýna Zatloukalová (recenze)
 • Outdoorová kuchařka – Petra Pospěchová (recenze)

co-me-naucil-tucnak vlci-ostrov  matciny-dary alzbety-ii-pracujici-zena kocici-host provazochodkyne do-tmy pozustalireky-londyna mesic-nad-soho muj-zivot-ve-francii vecere-u-florentyny outdoorova-kucharka

Audioknihy

Doposlechla jsem Ostrov Entry (recenze).

Ostrov Entry

Nyní jsou na řadě Nebeští jezdci (recenze) a na poličce mi přistál i nový životopis Elona Muska, který mě zatím hodně baví.

elon_musk_onehotbook nebesti-jezdci-duze

Videa, články

Tohle je náš svět – volnomyšlenkářský otec vychovává svých 6 dětí mimo civilizaci podle vlastních představ. Skvělý herec v hlavní roli a spousta inspirace do života. Sice trochu americké a klišoidní, ale méně než byste čekali.

Teorie tygra – veterinář Jiří Bartoška předstírá Alzheimera, aby unikl manželce stíhačce. Téměř všichni se v kině smáli, až se za břicha popadali, ale mě to přišlo až moc karikaturní a často spíš smutné. Asi jsem byla na jiné vlně. Na český film ale nadprůměrné.

Čtenář Jarda – knižním videím pořád nemůžu přijít na chuť. Jednou z výjimek, kterou si ráda v poslední době poslechnu, je Jardův čtenářský deníček.

89publishers.cz – nový blog o knihách, kde najdete originální a čtivé recenze, tipy na klasickou literaturu i kavárny, kde se dobře čte. Píšou dvě sympaťačky – redaktorka a spisovatelka. A navíc skvělé fotky.

89publishers.cz

Cestování

Kemp Drhleny – Na začátku srpna jsem vyrazila sama s dětmi na 3 dny do kempu, kde jsme si pronajali karavan. Bylo to bezva, kluci poprvé trhali borůvky, hledali houby, jedli polívku z pytlíku… Naštěstí pršelo jen dva dny :)

Další výlety vezmu zkrátka – byli jsme na plavbě parníkem v Praze, navštívili Zoo Chleby, Farmapark Soběhrdy, ZOO a bazén v Liberci a obrovský aquapark v Praze. Nejlepší mi ale ze všech výletů přišly návštěvy místního tradičního venkovského koupaliště, kde se kluci vyřádili pod borovicemi, cákali se v malém betonovém brouzdališti a k obědu byl párek v rohlíku a langoš. Taková nostalgie! :)

Dovolená Slovinsko

Na začátku září jsme na 10 dní sbalili auto, kam Marek přivrtal pivní set, abychom na něm mohli spát jako na palandě, a vyrazili směr Slovinsko – moře. Bohužel Jonášek úplně naše nadšení z jízdy nesdílel, takže se dovolená nakonec nesla v duchu „i cesta je cíl“. Každý den jsme jeli zhruba 3 hodiny a pak se někde utábořili. Našli jsme krásné kempy v Rakousku i Slovinsku, s průzračnou (a studenou) vodou, a nakonec opravdu dorazili až k tomu moři. A pršelo jen 3 dny :)

Ostatní

Jak už jsem psala na začátku, podařilo se nám zkolaudovat prostory dětské skupiny a od září už Hopsahejska funguje. Mně doma narostl šanon s dokumenty do obřích rozměrů a stále bobtná. Bez trochy stresu by to asi nešlo, ale jsme rádi, že jsme se do toho pustili. Hlavní cíl je splněn, děti jsou tu spokojené.

hopsahejska

S definitivní platností jsem se rozhodla na vysokou školu nenastoupit, protože se mi podařilo přihlásit na časově schůdnější rekvalifikační kurz Knihovník v Plzni. Takže od října se budu těšit na každý druhý víkend a nové informace a zážitky.

A jaký jste měli konec léta vy? 

11 komentářů k “Mezi řádky (srpen, září 2016)

 1. Takže vysoká škola nebude! Ale ten rekvalifikační kurz vypadá dobře! Já už celou dobu netrpělivě vyhlížela tvůj článek a už jsem jen trnula. Děkuji za tip na Jardu, musím ho taky „zkouknout“ – ale já ty knižní videa můžu no :-)

  1. Naštěstí nebude! :) Já chtěla primárně nějaký rekvalifikační kurz, ale dlouho to vypadalo, že se na žádný nedostanu. Přeci jen to je oproti 3 letům na vysoké lepší varianta – od října do května a nebude to tak náročné. A jak to je s tvými studijními plány? :)

   1. Pues como no cobren por la accuilizataon, me parece que no invierten un duro mas en el prologue, creo que solo queda esperar y esperar hasta que decidan sacar el GT5,seguro que a muchos nos crece barba blanca antes de poder jugar, jajaja.

 2. Na Řeky Londýna se chystám, stejně tak na film Tohle je náš svět, jen mít víc času :-)
  Dovolená vypadá dle fotek parádně a díky za výčet výletů, neboť to využiju jako inspiraci, neboť tipů kam s dětmi vyrazit není nikdy dost :-)
  A gratuluju k zdárnému rozjetí Hopsahejsky a i ke kurzu :-)

  1. Jo, já mám v seznamu k přečtení asi 80 knih a filmů bych chtěla vidět asi 30. A pořád se to točí, vydávají a přibývají, ale zas lepší než nevědět co :)
   Z těch výletů se nám docela líbily Soběhrdy, ale jsou to všude taky pěkné taháky na peníze. Někdy je fakt lepší vyrazit jen někam do lesa a děti z toho mají podobný zážitek :)

 3. Díky za tip na knižní videoblog, zatím jsem nenarazila na českého youtubera, který by mě chytil, takže to určitě zkusím.
  Měla jsi opravdu zajímavé dva měsíce! Jsi vážně dobrá, kolik toho stíháš :) Tak ti přeju, ať ti to vydrží (a jsi spokojená na rekvalifikačním kurzu) :)

  1. Díky, Leni. Video zkus, třeba zaujme :) Rekvalifikační kurz zatím vypadá docela užitečně, byla jsem na prvním víkendu. Určitě pak udělám taky nějaký report, až toho budeme mít za sebou víc.

 4. Tohle je náš svět jsem viděla a moc se mi to líbilo. Ta idea vychovávat děti stranou civilizace je velmi zajímavá, byť nepříliš praktická – rodič vystupuje v roli toho, kdo rozhoduje, co je správné a co ne, nicméně realita bývá velmi odlišná.
  Aaronovitch – Řeky Londýna se mi nelíbily, ani vlastně nevím, proč jsem pak četla další knihu ze série, která mě překvapivě zaujala. Je to vtipné a originální.
  Youtubery nesleduji a ani nebudu, to jejich blábolení mě nezajímá, raději si čtu blogy seriozních lidí :)
  Klobouk dolů před tím, co všechno zvládáte :)

  1. Díky, Jani. Tohle je náš svět byl opravdu o velkém extrému, nicméně nutí k zamyšlení a zase nás nakopává k přehodnocení některých věcí, např. míry nakupování, jídla, školství, apod.
   Já se těším na další díl od Aaronovitche. Pro mě je to prostě skvělá oddechová zábava. Líbí se mi ten anglický humor a originální nápady.
   S těmi youtubery – forma mi také moc nevyhovuje, ale i tady se dá najít dobrý obsah :) Tohle byl tip na člověka, který se právě těm klasickým videím o knihách trochu vymyká. Ale nenutím :)

Leave a Reply