Tappi, Jsme kamarádi a další knížky pro děti

Sešlo se mi v poslední době několik „doporučeníhodných“ dětských knížek. Od nakladatelství Presco Group, z knihovny i od Ježíška :)

Jsme kamarádi

Pro nejmenší tu mám povedené leporelo Jsme kamarádi, které má ilustrace, co děti baví, ale hlavně nečekaně chytrý příběh. Nenásilnou formou podporuje spolupráci a rovnost mezi dětmi i dospělými. Mou nejoblíbenější stránkou je ta s babičkou na houpačce. Nejoblíbenější u dětí je samozřejmě ta se záchodem :)

Tappi a první sníh

Tappi byl před Vánoci náš hlavní oblíbenec. Vítek (3,5 roku) se těšil na každý večer, kdy budeme číst další příběh. Za mě mají plný počet bodů kresby a celkové grafické zpracování knížky. Jednotlivé kapitoly jsou tak akorát dlouhé, aby ještě děti udržely pozornost a „morální poselství“ na konci tu vyznívají celkem přirozeně a neční jak pěst na oko, jako se to někdy stává. Osobně mě tolik neoslovila přeložená jména některých zvířat a Chichotek a Rachotek mi splývají doteď, ale děti s tím problém neměly :)

Tappi a první sníh 

Velká knížka o stavění

Máte rádi hemživé knížky? U nás si je oblíbily děti i rodiče zejména díky ilustrátorce Rotraut Susanne Bernerové. Tahle Velká knížka o stavění pro malé vypravěče nás na první pohled zaujala. Je totiž obrovská a v knihovně ji jen tak nepřehlédnete :) Na deseti stranách najdete stavební stroje, lidské minipříběhy i drobné vtípky pro dospělé. Knížka baví i menšího dvouletého, který např. na stránkách vyhledává kočičku nebo pojmenovává první známé předměty. Pokud byste nevěděli, jak ze začátku s knížkou pracovat, můžete se chytit předpřipravených otázek a úkolů.

Encyklopedie Larousse pro nejmenší

Nastal čas na první všeobecnou encyklopedii a ty umí Larousse asi nejlépe ze všech. Knížka je rozdělená do 7 částí podle tématu na: lidské tělo, město, historie, příroda, zvířata, svět a vesmír. Doporučila bych zhruba od 3 let na prohlížení, vysvětlování, zkoumání. U nás nejen poučuje, ale i baví. A má skvělou „plyšovou“ obálku (nutné vidět a omakat, na fotce to tak nevyzní :)

Encyklopedie Larousse pro nejmenší

Kouzelné čtení Albi

Možná jste na ně už v obchodech narazili. Za docela velké peníze koupíte elektronickou tužku a k tomu jednotlivé, opět celkem drahé, knížky. Ale víte, co? Ono je to vážně skvělé. Je to fajn tip na dárek třeba od prarodičů k narozeninám. V nabídce je velké množství titulů a stále se rozšiřují. Vyberou si předškoláčci, starší děti, ale baví to i dospělé. Ovládání bez problémů zvládá i 18 měsíční batole.

Co bych vypíchla, je kvalitní načtení – na knihách spolupracují dobří herci a třeba Jaroslav Plesl v Lidském těle je výborný. Kdybych měla vybrat jen jeden titul, bude to určitě Svět zvířat, který je asi nejuniverzálnější – nejmenší děti poslouchají zvuky, starší už přidávají názvy zvířat a ještě větší i detaily ze života a kvízy.

albi elektronická tužka


Za poskytnutí některých knížek a skvělý přístup děkuji Presco Group (mají mimochodem i krásné rodinné a dětské kalendáře).

Presco

2 komentářů k “Tappi, Jsme kamarádi a další knížky pro děti

  1. Díky za skvělou inspiraci, myslím, že kniha o stavění pro nás bude nutnost, už takhle skoro každý den trávíme na staveništi za barákem a koukáme na bagry, buldozery a jiné stroje, které ani neumím pojmenovat :-). A Jsme kamarádí vypadá taky moc hezky :-).

Leave a Reply