S Biblí do jiné galaxie

Kniha zvláštních nových věcí je poslední knihou Michela Fabera, autora Kvítku karmínového a bílého. Spisovatel se v ní pouští do nového literárního žánru, nechává za sebou viktoriánskou Anglii a míří do budoucnosti osidlovat cizí planetu.

Kniha zvláštních nových věcí

 • Název: Kniha zvláštních nových věcí
 • Originální název: The Book of Strange New Things
 • Autor: Michel Faber
 • Překladatel: Viktor Janiš
 • Nakladatelství: Kniha Zlín
 • Vydání: 2016
 • Počet stran: 452

Hlavním hrdinou je misionář Peter Leigh, který se vydává na životní cestu. Opouští Zemi i milovanou manželku a cestuje na vzdálenou planetu, kde má žít s místními obyvateli a působit jako pastor. Nečekaně se ukáže, že největším problémem není komunikace s mimozemšťany a získávání nových oveček pro víru, jak by se asi dalo předpokládat. Oázané totiž sami doslova lační po studiu Bible, Knize zvláštních nových věcí, jak jí říkají, a Petera tak čekají jiné náročné úkoly. Jak překonat postupné odcizení od blízkého člověka? Co všechno je jedinec schopný podstoupit, aby si zachoval svou lásku? Kde jsou fyzické a psychické hranice lidského těla? Co vlastně znamená víra a jak ji předat kulturně odlišnému národu? Jaký význam má křesťanství pro bytosti, které nehřeší?

Zbytek recenze si můžete přečíst na blogu Neoluxor.cz

6 komentářů k “S Biblí do jiné galaxie

 1. Knihu mám doma už pár měsíců v angličtině a zatím se ji číst nechystala, ale všude kolem na ni slyším samou chválu, tak se do toho snad pustím ještě letos. Od Fabera jsem zatím v originále nic nečetla, jen díla přeložená panem Janišem, tak jsem zvědavá, jak se s tím poperu :)

  1. Musím říct, že mě taky hodně láká anglický originál jeho knih, ačkoli překlady p. Janiše jsou skvělé. Co si ale rozhodně plánuji pořídit v originále jsou jeho básně ve sbírce Undying. Četli je na autorském čtení v angličtině i v češtině a tam přišel originál úplně úžasný a česká verze na mě tolik nezapůsobila. Určitě dej vědět, jak moc náročné to je na čtení, ať si udělám obrázek, jestli jít i do nějaké beletrie :)

 2. Tahle kniha mě opravdu hodně láká! Od Fabera jsem četla zatím jenom jeho rané povídky Někdy prostě prší, které mě tedy z většiny moc nevzaly (nejsem schopná dostat se k tlustým bichlím, takže zbytek mě zatím míjí, jsem nemožná :D), ale takhle kniha vypadá tak moc dobře…! :)

  1. Myslím, že tě nezklame. Mně se líbil i Kvítek, já mám bichle ráda :) Ještě jsem četla povídky Fahrnheitova dvojčata a Pod kůží. Oboje taky dobré, ale já radši romány…

Leave a Reply