Mezi řádky (červen 2016)

V červnu jsem si konečně pořádně užila čtení, střídala jsem různé žánry i příběhy. Bohužel s recenzemi je to horší. Kratší zhodnocení dávám vždy na facebook a instagram, ale na delší soustředěnější psaní teď nezbývá tolik času. Nejlepší knihou měsíce vyhlašuji jednoznačně Sarajevskou princeznu.

Přečtené knihy

 • Jsou světla, která nevidíme – Anthony Doerr
 • Bez šance – Neal Shusterman
 • Špulka modré nitě – Anne Tylerová (recenze)
 • Umění rozhovoru o konci života – Angelo E. Volandes
 • Pep Guardiola – První rok v Mnichově – Martí Perarnau (recenze)
 • Okamžik všeho – Shelly Kingová
 • Sarajevská princezna – Edo Jaganjac (minirecenze)
 • Jak pálit a neukládat – Petr Novák

jsou světla která nevidíme bez šance špulka modré nitě umeni rozhovoru o konci života pep guardiola okamžik všeho sarajevská princeznajak pálit a neukládat

Audioknihy

Koupila jsem si novou čtečku, která je oproti mé předchozí podsvícená, takže můžu číst i večer v posteli. Poslech audioknih tak trochu trpí :)

Kvantitu doháním kvalitou. Doposlechla jsem výborné Vyhasínání mozku Martina Kleina (recenze) a teď mám rozposlouchaný Ostrov Entry.

vyhasinani-mozku-martina-kleina-duze

Videa, články

Ostatní

 • Přijímačky – na začátku měsíce jsem absolvovala přijímačky na knihovnictví (více v samostatném článku).
 • Divadlo Pomezí – Marek mi připravil skvělý zážitek. Dostala jsem lístky do divadla na představení POMEZÍ. To má formu tzv. imerzivního divadla, kde se divák může sám a svobodně pohybovat po rozlehlém době a vybrat si komu nebo čemu bude věnovat svou pozornost. A bylo to vážně neuvěřitelné. Ve vile na Florenci jsem strávila přes 3 hodiny, běhala za herci i si jen tak prohlížela dokonale vybavené prostředí. Byly tam např. lesní místnosti, laboratoř, fotografický ateliér, cukrárna. Vše se odehrávalo ve 30. letech, takže krásné rekvizity a kostýmy. Dokonce jsem i několikrát byla součástí děje, který byl občas až hororový. Nedá se to moc popsat, ale rozhodně všem doporučuji. Na podzim by měli mít nějaké reprízy. Navíc jsme spali v Praze v hotelu, takže to byl takový výlet i s dětmi :)

  Pomezí
  Zdroj: https://www.facebook.com/Pomez%C3%AD-797861220315609/
 • Dovolená s dětmi v Pekle – napadla mě taková dost šílená myšlenka, že pojedu na víkend do penzionu – sama s dětmi. Vybrala jsem jeden v Jizerských horách – je to opravdu ráj pro děti a trochu peklo pro rodiče :) Všechno je tam uzpůsobené pro mrňata tak do 4 let – velké herny, všude nočníky, malé židličky, venku hromada hřišť, trampolín a odrážedel. Děti si to užily, já moc ne – viz odstavec Záda.
 • Záda – to si takhle balím na tu dovolenou s dětmi, v jedné ruce Jonáška, druhou sbírám věci ze země a najednou šlus a už se nezvednu. Po zhruba 15 minutách pláče se trochu narovnám a řeším, co dál. Ještě se mi to nestalo, tak trochu panika. Googlim a volám doktorce, co s tím. Sháním doprovod na hory, protože zřejmě nebudu moct úplně fungovat (díky ségrušce Páje, že jela se mnou). První 2 dny byly strašné, nemohla jsem kluky nosit, dlouho sedět, stát, spát, nic pořádně zvedat, ale pak se to začalo postupně zlepšovat a už jsem opět téměř ve formě.
 • Udělala jsem jahodovou marmeládu – já vím, zní to nicotně, ale je za tím dost potu :)
 • Léto, grilovačky, potkávání nových lidí – až se Marek ptal, co se to se mnou děje, že já, introvert, organizuji tolik akcí.
 • Práce na školce – papírování, nákupy, schůzky, komplikace. Už se to blíží.

A na příští měsíc se těším. Doženu všechny svoje resty a přečtu další spoustu knih. A taky začíná Tour de France! :)

6 komentářů k “Mezi řádky (červen 2016)

  1. Jo, taky čtu občas statusy na facebooku. Ještě se chystám na nějakou knížku od Radky Třeštíkové, ale nějak se mi do toho úplně teď nechce, jak jsou ty Bábovky všude :)

 1. Jsi prostě super matka a super žena :) Jahodová marmeláda zní možná jako malichernost, ale všechno to ďobkování, míchání, vaření, vymývání sklenic….. no něco o tom vím, takže chápu tvoje nadšení :D
  Super článek jako vždy :)

  1. Děkuji, ale jako super matka, natož žena, se opravdu necítím :) Ty marmelády a kompoty jsou fajn v tom, že je po té práci alespoň vidět nějaký výsledek – na rozdíl od úklidu, vaření, péče o děti… Ještě bych ráda meruňkovou a povidla, jestli se letos urodí.

Leave a Reply