Mezi řádky (květen 2016)

Květen byl na četbu beletrie v mém případě trochu chudší. Připravovala jsem se na přijímací zkoušky, takže převládala spíš odborná literatura. Knižním zážitkem měsíce pro měl byl Faktor Churchill a audiokniha Mise Afghánistán.

Přečtené knihy

 • Sítě – Petra Dvořáková (recenze)
 • Faktor Churchill – Boris Johnson (recenze)
 • České děti jako čtenáři v roce 2013
 • Překnížkováno
 • další spousta knih a článků o knihovnictví a informační vědě (podrobněji se rozepíšu v článku o přijímacích zkouškách).

sítě faktor churchillceske deti jako ctenari preknizkovano

Audioknihy

Na Světě knihy jsem narazila na moc sympatické zástupce vydavatelství audioknih OneHotBook a prodejce Audiolibrix a dohodla se s nimi na spolupráci. Takže z mé averze na čtené slovo se postupně stává koníček, který mi zabírá čím dál víc času a přináší nečekaně milé zážitky.

mise-afghanistan tady byla britt-marie

Filmy, videa

  • Saulův syn – maďarský film, který letos získal mimo jiné Oscara za nejlepší zahraniční film. Odehrává se ve vyhlazovacím táboře v Osvětimi a je to opravdu hodně sugestivní zážitek. Špatně se pak spí, ale rozhodně stojí za vidění.
  • Petra Dvořáková na DVTV – rozhovor se spisovatelkou, od které jsem v poslední době přečetla knihy Sítě, Já hlad a další. Otevřeně mluví o své anorexii, životě v klášteře, těžké nemoci syna.
  • Eva Katrušáková na DVTV – propagátorka projektu Celé česko čte dětem povídá o volném čase dětí a čtení
  • Sport – miluji sledování sportovních událostí – z letošního MS v hokeji jsem ale viděla pouze dva naše zápasy, a to navíc jen na mobilu. Z tenisového Roland Garros se mi podařilo chytit jednu tenisovou výhru Tomáše Berdycha :)
  • Britain’s Got Talent 2016 – moje malé „guilty pleasure“. Nemáme už roky televizi a vůbec nemám přehled, jakou úroveň mají tyto pořady v ČR, ale Britové to prostě umí. Pohrají si se střihem, dají tomu příběh a skvělí jsou porotci i moderátoři. Nejraději mám videa z castingů, kde je velký moment překvapení a člověk má někdy až husí kůži. Já mám nejraději pěvecká čísla. Takže tohle je jednou za čas taková moje dávka emocí :) Vybírám z letošního ročníku, co mě nejvíc zaujalo:
Ostatní

 • Navštívila jsem na jeden den Svět knihy (zápisky a dojmy).
 • Byla jsem na Kávě s koučem (jak to probíhalo).
 • Blogteam Neoluxoru – minulý měsíc Neoluxor vyhlásil, že hledá nové blogery do svého týmu. Přihlásila jsem se a byla vybrána :) Právě recenzi na Faktor Churchill už jsem psala pro ně. Beru to jako příležitost dostat se k zajímavým knihám a zas trochu zlepšit svoje psaní o nich.
 • Zaregistrovala jsem se nově do knihovny v Mladé Boleslavi a Dobrovici, abych omkrla, jak to chodí jinde, a půjčila si knížky, které běžně v naší knihovně nejsou.
 • Dětská skupina, alias naše miniškolka Hopsahejska – už máme vybrané lektorky, proběhla první společná schůzka. Je zpracovaný projekt a já začala dávat dohromady účetnictví a potřebné dokumenty pro zahájení provozu. Jinak se samozřejmě pracuje a upravuje (příčky, elektřina, voda).
 • Včelky – znovu jsme rozšiřovali o nástavek a vypadá to, že letos jsme to stihli včas (roj jsme zatím nechytali). Na konci května už jsme stáčeli první med. A vypadá skvěle – ačkoli máme za domem lány řepky, letos daly včelky přednost ovocných stromům, jabloním a třešním. med
 • K svátku jsem dostala knížku Hon na ovci v krásném ručně dělaném ovčím obalu, ponožky, vytlačovátka na sušenky a Dálkový kurz tvůrčího psaní pro blogery. Určitě čekejte článek jen o něm, je výborný.
 • A Jonášek začal chodit! :)

Těším se na červen, na hromady knížek, čtení a recenzí.

6 komentářů k “Mezi řádky (květen 2016)

  1. Díky za doporučení, už jsem na ni taky koukala, ale určitě počkám, až bude někdy v knihovně – tyhle pohodovky se mi už nechce pořizovat domů :) Právě jsem na ni slyšela dost rozporuplné reakce, tak jsem zvědavá, jak se mi bude líbit.

 1. Jak vidím tenhle článek, tak si říkám – cože? to už je další měsíc pryč?! – depresivní :-D
  Koukám, že nejsem jediná, kdo s čtením teď nějak stagnuje, jen teda nemám žádný pádný důvod jako jsou přijímačky..
  Jinak recenze na Churchilla je parádní, fakt se mi líbí :-)
  A rozhodně se těším na článek o Dálkovém kurzu tvůrčího psaní!

  1. Díky, Churchill mi dal zabrat :)
   Jo, taky to na mě trochu padá, jak to letí. Hlavně jak je teď hezky, jsou různé výlety, návštěvy a grilovačky, tak to prostě nějak všechno přestávám stíhat, resp. se mi do povinností míň chce :)

 2. Nádherný inspirující článek :) Dnes jdu také sepsat ten svůj květnový :) Člověk by ani neřekl, že toho může se dvěma dětma tolik stihnout.
  Užívejte krásného počasí, Veru Bichlička

Leave a Reply